اخبار رییس اداره محیط زیست شمیرانات همزمان با فصل زاد و ولد حیات وحش: مردم از نزدیکی به حیات وحش منطقه اکیدا خودداری نمایند/ تشدید گشت و کنترل محیط زیست در این ایام

وضعیت آلودگی هوای تهران

نظرسنجی

رییس اداره محیط زیست شمیرانات همزمان با فصل زاد و ولد حیات وحش: مردم از نزدیکی به حیات وحش منطقه اکیدا خودداری نمایند/ تشدید گشت و کنترل محیط زیست در این ایام

1397/01/28تاریخ:

رییس اداره  حفاظت محیط زیست شهرستان شمیرانات از تشدید اقدامات حفاظتی همزمان با فصل زادآوری حیات وحش و افزایش اکیپ های سیار  در منطقه حفاظت شده ورجین  خبر داد.
به گزارش سایت اطلاع رسانی محیط زیست استان تهران (سامات) اکبر شیخ زاده اقدم با اعلام این موضوع گفت : فصل بهار هنگامه زایش وحوش درطبیعت  فرا رسیده است و زایش حیواناتی چون قوچ و میش، کل و بز و سایر حیوانات در منطقه حفاظت شده ورجین و حتی سایر مناطق طبیعی از اهمیت بالایی برای افزایش ظرفیت حیات وحش برخوردار است.. 
شیخ زاده افزود: به منظور پیش گیری از پراکندگی وحوش در فصل زایمان و جلوگیری از ایجاد استرس در زمان زادآوری حیات وحش، کنترل های مستمر و شبانه روزی توسط ماموران اجرایی این اداره درحال انجام است.
وی همچنین ادامه داد:  به دنبال ایجاد فضای آرام و مطلوب برای زادآوری حیات وحش ، از ورود افراد به منطقه حفاظت شده ورجین جلوگیری می شود..
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شمیرانات از تشدید اکیپ های سیار بمنظور حراست و کنترل منطقه خبر داد و تصریح کرد: قطعا در این ایام با سودجویی و اقدامات خلاف قانون به شدت برخورد خواهد شد و درصورت مشاهده ، فرد متخلف به مراجع قضایی تحویل خواهد شد.
شیخ زاده در پایان از علاقمندان و طبیعت دوستان خواست تا  ضمن همکاری لازم با محیط بانان از نزدیکی به مناطق زادآوری حیات وحش جدا خودداری کنند  تا محیطی آرام و امن برای تولد حیات وحش ایجاد نمایند.
نویسنده: 1397,01,28

مناسبت ها و برنامه ها