اخبار رئیس اداره حفاظت محیط زیست پاکدشت:شناسایی 2 واحد آلاینده در گشت و پایش ماموران اجرایی

وضعیت آلودگی هوای تهران

نظرسنجی

رئیس اداره حفاظت محیط زیست پاکدشت:شناسایی 2 واحد آلاینده در گشت و پایش ماموران اجرایی

1396/12/22تاریخ:

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پاکدشت از شناسایی2 واحد آلاینده ریخته گری در گشت و پایش زیست محیطی ماموران اجرایی این اداره خبر داد.
به گزارش سایت اطلاع رسانی محیط زیست استان تهران (سامات)، محمودرضا سعیدپور با اعلام این خبرگفت:  در راستای اتخاذ تمهیدات پیشگیرانه در جهت جلوگیری از وقوع خطرات و حوادث زیست محیطی، گشت و پایش ویژه ایام آخر سال به منظور برخورد با واحدهای آلاینده زیست محیطی اجرا و مامورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان پاکدشت 2 واحد آلاینده ریخته گری را شناسایی نمودند.
وی با بیان اینکه فعالیت غیر مجاز و آلاینده این واحدها موجبات آلودگی محیط زیست را فراهم نموده، اظهار داشت: اخطاریه ای مبنی بر جمع آوری و تعطیلی برای کارگاههای فوق صادر و ابلاغ شده است.
سعیدپور افزود: این واحدها ملزم هستند حداکثر ظرف مدت یکماه از تاریخ ابلاغ اخطاریه نسبت به جمع آوری و انتقال کارگاه به مکان مورد تأیید محیط زیست اقدام و نتایج را به صورت کتبی به این اداره اعلام نمایند، در غیر اینصورت پس از پایان مهلت مقرر، ضمن جلوگیری از فعالیت واحد، مسئول مربوطه از طریق معرفی به مراجع قضایی تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پاکدشت با اعلام سامانه 1540 به منظور دریافت گزارشات مردمی مرتبط با محیط زیست گفت: تیم های گشت و پایش این اداره در ایام تعطیلات نوروزی همچون سالهای گذشته فعال بوده و در صورت مواجهه با افراد متخلف در حوزه محیط زیست با آنها برخورد قاطع قانونی بعمل خواهد آمد. مناسبت ها و برنامه ها