اخبار رییس اداره حفاظت محیط زیست پاکدشت : اعلام جرم علیه 2 واحد آلاینده محیط زیست

وضعیت آلودگی هوای تهران

نظرسنجی

رییس اداره حفاظت محیط زیست پاکدشت : اعلام جرم علیه 2 واحد آلاینده محیط زیست

1396/10/23تاریخ:

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پاکدشت از پیگیری حقوقی 2 واحد آلاینده به جرم آلودگی محیط زیست و تهدید علیه بهداشت عمومی خبر داد.
به گزارش سایت اطلاع رسانی محیط زیست استان تهران(سامات)،محمودرضا سعیدپور با بیان اینکه این واحدها فاقد مجوز قانونی فعالیت بوده و با ایجاد آلودگی زیست محیطی ناشی از فعالیت غیرمجاز، غیراصولی و آلاینده،موجبات تهدید علیه بهداشت و سلامت عمومی و آلودگی محیط زیست منطقه را فراهم آورده اند، افزود: متعاقب شناسایی این واحدهای آلاینده، اخطاریه های زیست محیطی مهلت دار به منظور توقف فعالیت و جمع آوری برای متصدیان مربوطه صادر و ابلاغ شد.
وی در ادامه اظهار داشت:علیرغم پیگیریهای این اداره و اعطای مهلت مناسب و به دنبال عدم اقدام مثبت  از سوی مسئولین مربوطه در جهت رفع آلایندگی و توقف فعالیت، به استناد مواد قانونی 11 و 12 قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست، 12 قانون هوای پاک ، 8 آئین نامه جلوگیری از آلودگی آب و 688 قانون مجازات اسلامی به جرم تهدید علیه بهداشت عمومی و محیط زیست، مراتب تخلف زیست محیطی یک واحد آبکاری و یک واحد ریخته گری به مراجع قضایی شهرستان ارجاع شد. 
سعیدپور در پایان خاطر نشان کرد: این اداره در راستای رسالت سازمانی خود و با توجه به اهمیت و حساسیت این موضوع، پرونده های معرفی شده به دادگاه را تا حصول نتیجه با جدیت پیگیری خواهد نمود.

مناسبت ها و برنامه ها