اخبار درجلسه کارگروه مدیریت پسماند استان تهران بررسی شد: تعیین تکلیف ساختار تشکیلات مدیریت پسماندهای عادی جنوب شرق استان

وضعیت آلودگی هوای تهران

نظرسنجی

درجلسه کارگروه مدیریت پسماند استان تهران بررسی شد: تعیین تکلیف ساختار تشکیلات مدیریت پسماندهای عادی جنوب شرق استان

1396/12/22تاریخ:

چهل و سومین نشست کارگروه مدیریت پسماند استان تهران پیش از ظهر امروز به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران ، دبیری مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران و با حضور اعضا در محل استانداری تهران تشکیل شد.
به گزارش سایت اطلاع رسانی محیط زیست استان تهران(سامات)، کیومرث کلانتری مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران و دبیر کارگروه مدیریت پسماند استان با اشاره به اینکه "طرح بی زباله" با شعار "از خودمان شروع کنیم" در سطح استان تهران به عنوان یکی از دستور کارهای الحاقی این نشست بود ، بیان داشت: به پیشنهاد معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران و محیط زیست طرح بی زباله مورد حمایت اعضاء کارگروه قرار گرفت و مقرر شد دستگاه‌های اجرایی همکاری لازم را برای تحقق اهداف این طرح فراهم نمایند.
وی در خصوص دستور کار اول این جلسه که تعیین تکلیف احداث سایت دفع پسماندهای ویژه استان در اراضی هوشنگ آباد و عزیز آباد بود ، گفت: یکی از معضلات اصلی در استان تهران در حوزه مدیریت پسماند ، پسماندهای ویژه است که نیازبه یک مدیریت ویژه نیز دارد.
کلانتری افزود: ما برای این کار به عنوان استانی که بیشترین میزان پسماند ویژه را به صورت دپو و یا انتقال به استان‌های دیگر داریم باید بررسی می‌کردیم در چه محلی و با چه مکانیسم و شرایطی پسماندهای ویژه دفع شوند.
دبیر کارگروه مدیریت پسماند استان تهران  با اشاره به مباحث مفصلی که درخصوص این دستورکار توسط اعضا کارگروه انجام شد ،ادامه  داد: در این جلسه مقرر شد اعضای کارگروه پسماند از سایت دفع پسماندهای ویژه اصفهان بازدید داشته باشند و تا پایان فروردین ماه سال ۹۷ دفتر فنی استانداری با تشکیل کارگروه ارزیابی با حضور نمایندگان دستگاه‌های اجرایی مرتبط روند واگذاری اراضی هوشنگ آباد- عزیر آباد برای احداث سایت دفع پسماندهای ویژه و صنعتی استان را انجام دهد.
وی با بیان اینکه موضوع اراضی شهرستان پیشوا به منظور احداث لندفیل پسماندهای صنعتی و ویژه با اولویت پسماندهای چرمشهر در دستور کار دوم کارگروه مورد بررسی قرار گرفت، اظهار داشت: بر اساس تصمیمات اتخاذ شده در حال حاضر موضوع احداث لندفیل پسماندهای صنعتی در اراضی موسوم به پیشوا واقع در حوزه استحفاظی ورامین در اولویت نبوده و برای موارد مرتبط و در صورت نیاز قابل بررسی خواهد بود.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران در خصوص بررسی فناوری مورد استفاده برای احداث کارخانه کمپوست پسماند عادی ورامین که دستور کار سوم کارگروه بود گفت: مقرر شد شهرداری ورامین مشخصات فنی و اسناد مرتبط با فناوری مورد استفاده برای احداث کارخانجات کمپوست را در جلسه آتی کارگروه مدیریت پسماند استان ارائه نماید.
کلانتری تعیین تکلیف ساختار تشکیلات مدیریت پسماندهای عادی جنوب شرق استان را دستور کار آخر کارگروه عنوان کرد و افزود: در این نشست مقرر شد تا پایان فروردین ماه سال ۹۷ شهرداری های شهرهای شهرستان های ورامین ، قرچک ، پیشوا ، پاکدشت و جنوب شرق استان مکلفند اساسنامه و قدرالسهم پسماندهای تولیدی هر شهر را به تصویب شورای اسلامی خود رسانده و نتیجه را برای پیگیری های آتی به دفتر شهری و امور شهری و شوراهای استانداری ارائه نمایند.

مناسبت ها و برنامه ها