اخبار ابلاغ اخطاریه توقف فعالیت، جمع آوری و انتقال به 39 واحد آبکاری در پردیس

وضعیت آلودگی هوای تهران

نظرسنجی

ابلاغ اخطاریه توقف فعالیت، جمع آوری و انتقال به 39 واحد آبکاری در پردیس

1397/01/22تاریخ:

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پردیس از ابلاغ اخطاریه توقف فعالیت، جمع آوری و انتقال به 39  واحد آبکاری غیرمجاز در این شهرستان خبر داد.
به گزارش سایت اطلاع رسانی محیط زیست استان تهران (سامات)، عزیز میکائیلی با اعلام این خبر گفت: از ابتدای سال 1397 تاکنون، برای 39  واحد آبکاری مستقر در سطح شهرستان پردیس اخطاریه زیست محیطی مبنی بر توقف فعالیت، جمع آوری و انتقال صادر و ابلاغ شده است.
وی در ادامه اظهار داشت: عدم آگاهي و دانش كافي برخی مسئولین آبکاری ها از اثرات مخرب پساب هاي آلاينده واحدهای مزبور بر محيط زيست موجب شده است بسياري از این واحدها ناآگاهانه نسبت به تخليه پساب خام و آلاینده به چاه ها، آبهای سطحی یا مزارع کشاورزی اقدام كنند.
میکائیلی ادامه داد: کلیه واحدهای آب بر و آلاینده در شهرستان پردیس به دلیل قرارگیری در حوزه آبریز سد ماملو و داشتن تأثیر مستقیم آن واحد ها در کیفیت آب شرب شهر تهران بایستی به استناد ماده 11 و 12 از قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست، ماده 46 از قانون توزیع عادلانه آب، ماده 8 از آیین نامه جلوگیری از آلودگی آب، ماده 12 ، 14 و 16 قانون هوای پاک نسبت به جمع آوری و انتقال به مکان های مناسب و مورد تأیید محیط زیست اقدام کنند.
وی افزود: با هرگونه فعالیت و اقدام غیرقانونی که موجبات تخریب محیط زیست و آلودگی منابع آبی و تهدید علیه بهداشت عمومی را فراهم آورد قطعاً برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.مناسبت ها و برنامه ها