اخبار سرپرست اداره حفاظت محیط زیست پاکدشت: جمع اوری یک کارگاه آلاینده و غیر مجاز ریخته گری

وضعیت آلودگی هوای تهران

نظرسنجی

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست پاکدشت: جمع اوری یک کارگاه آلاینده و غیر مجاز ریخته گری

1396/06/21تاریخ:

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پاکدشت از جلوگیری از فعالیت و جمع آوری یک کارگاه آلاینده و غیر مجاز در سطح این شهرستان خبر داد.
به گزارش سایت اطلاع رسانی محیط زیست استان تهران (سامات)، عزیز میکائیلی با اعلام این خبر گفت: با پیگیری های بعمل آمده این اداره در راستای اعمال قوانین و مقررات زیست محیطی ملاک عمل و برخورد با صنایع آلاینده، طی هفته جاری از فعالیت یک واحد ریخته گری آلاینده جلوگیری بعمل آورد. 
وی در ادامه افزود: این واحد به دلیل عدم رعایت الزامات زیست محیطی و فعالیت غیرمجاز موجب آلودگی محیط زیست و تهدید علیه سلامت ساکنین منطقه  شده بود و از اینرو اخطاریه زیست محیطی مبنی بر توقف فعالیت و جمع آوری برای این واحد صادر و ابلاغ شد. 
میکائیلی در ادامه گفت: علیرغم پیگیری های بعمل آمده و عدم اقدام مثبت از سوی متصدی کارگاه، مراتب اعلام جرم به مرجع قضایی منعکس و طی مهلت اعطایی از سوی قاضی پرونده، متصدی مربوطه نسبت به جمع آوری و پاکسازی محل اقدام کرد.
سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پاکدشت با بیان اینکه شناسایی و برخورد با منابع آلاینده و غیرمجاز وفق قوانین در حوزه استحفاظی شهرستان ادامه دارد، بیان داشت:این اداره پس از شناسایی و ابلاغ اخطاریه زیست محیطی مهلت دار اقدام لازم به منظور توقف فعالیت آلاینده و جمع آوری واحد را اجرا نموده و در صورت عدم جمع آوری و  استمرار فعالیت کارگاه، متخلفان را به مراجع قضایی معرفی می نماید. 

نویسنده: 1396,06,20

اخبار مرتبط

مناسبت ها و برنامه ها